Barnabas Szkopje

Make Performing Arts Green – művészet és fenntarthatóság

A RE-IMAGINE program harmadik rezidencia állomásán, Szkopjéban vagyunk, ahol a „Make Performing Arts Green” mottó jegyében a művészet és fenntarthatóság találkozása került középpontba. Két résztvevő, Tóth Laura és Bergendi Barnabás osztja meg velünk, milyen lépésekkel dolgoznak azon, hogy a kulturális élet ökológiai lábnyoma csökkenjen. Mesélnek a programban szerzett élményeikről, a mindennapokban megvalósított zöld gyakorlatokról, és arról is, hogyan inspirálhatunk ezzel új szemléletet a közönségben és a fiatal művészek körében.

Annaval Alsovadaszon

Borsod felfedezése: TeatRom Fesztivál

A Sparse PLUS – Supporting & Promoting Arts in Rural Settlements of Europe szakmai csapata idén nyáron szervezői körútra indult a borsodi régióba, ahol az idén október közepén megrendezésre kerülő TeatRom Fesztivál színhelyeit (Alsóvadász, Sajókaza és Borsodbóta településeket) járták be. Ezek a látogatások elengedhetetlen feltételei annak, hogy minden készen álljon majd egy zökkenőmentes rendezvény létrejöttéhez.

Demart Bemutato 3

Zenélő Falak – Milyen élmény egy közösség számára választani?

Májusban elérkeztünk a DemArt kiválasztási folyamatának utolsó szakaszához. Három kiválasztott művészünk a Bethlen Téri Színházban mutatta be nekünk és a helyi közösség néhány tagjának az ötleteit. Csodálatos volt látni a művek mögött rejlő munkát és fantáziát. Őszintén szólva tudtuk, hogy nem lehet kiválasztani a „legjobbat” ilyen sokféle szakterület közül, így visszatértünk fő célkitűzésünkhöz: mennyire kapcsolódik az alkotás a 7. kerület helyi közösségéhez?

Cc Blogpost Borítókép

A klímakatasztrófa elkerülhetetlen?

Új blogbejegyzéssel jelentkezünk kommunikációs menedzserünk, Baross Vanda tollából.
Vanda cikke betekintést nyújt a magyarországi környezettudatossággal kapcsolatos tapasztalataiba, és abba, hogy CLIMATE CHANGER – interaktív színházi játékunk hogyan bővíti a fenntarthatósággal kapcsolatos ismereteket. További részletekért olvasd el teljes blogbejegyzésünket:

Szabihíd 1

„…leírhatatlan, amikor egy szombati napon sétálsz át a budai oldalról a pestire”

Idei Szabihíd-OFF / Our Space fesztiválunk a korábban oly népszerű Szabihíd projekt hiányát igyekszik feledtetni velünk. A név és a helyszín igen, de a cél nem változott: kulturális és közösségi programokon keresztül újra felfedezni a várost és élhető közterületeket biztosítani Budapest polgárainak és a fővárosba látogatóknak. Bár az eredeti projekt korábbi formájában nem valósulhat meg, de mindig örömmel gondolunk vissza a Szabihíd eseményeire! És ki más tudná ezeket jobban felidézni nekünk, mint Balogh Zsuzsi, aki éveken át koordinálta a rendezvény programjait? Olvassátok most az ő beszámolóját!

Mde

„…láttam magamat a Prespa tavat körülölelő, hűs árnyékot adó fenyvesek között festeni”

Az ECHO II egy európai kulturális projekt, amelynek célja a festészet, a szobrászat, a grafikai tervezés, a divattervezés és az iparművészet területén dolgozó művészek meghívása új alkotások létrehozására, melyeket Görögország, Bulgária, Észak-Macedónia és Magyarország kiválasztott helyi hagyományai ihlettek. Észak-Macedóniában Marosi Panni vett részt magyar részről a rezidencián, és beszámolt nekünk ottani tapasztalatairól, amelyet itt olvashattok: