Pallag Sára, Az ember tragédiája című projektünk menedzsere mesélt nekünk arról, hogyan milyen élmények kötik Madách drámájához, és hogyan készült hónapokon át az április 29-én bemutatásra kerülő produkció:
blog
What’SAP – local work Hernádszentandráson
A tavalyi Summer Academy után a trainee-k elkezdték a több hónapig tartó local work-öt – a magyar csapat a hernádszentandrási IndaHouse Hungary-vel. De hogyan is zajlik a közös munka? Erről kérdeztük a trainee-ket, Helénát, Vikit, Szilvit, Zsófit és Zalánt:
Gyárvárosi alkímiák
Október 15-én ‘Gyárvárosi alkímiák’ címmel nyílt kiállítás Győrben, a Torula Művésztérben. A tárlat anyagát annak a négy művésznek az alkotásai adják, akik az ECHO II projekt magyarországi rezidenciáján vettek részt.
“…leírhatatlan, amikor egy szombati napon sétálsz át a budai oldalról a pestire”
Idei Szabihíd-OFF / Our Space fesztiválunk a korábban oly népszerű Szabihíd projekt hiányát igyekszik feledtetni velünk. A név és a helyszín igen, de a cél nem változott: kulturális és közösségi programokon keresztül újra felfedezni a várost és élhető közterületeket biztosítani Budapest polgárainak és a fővárosba látogatóknak. Bár az eredeti projekt korábbi formájában nem valósulhat meg, de mindig örömmel gondolunk vissza a Szabihíd eseményeire! És ki más tudná ezeket jobban felidézni nekünk, mint Balogh Zsuzsi, aki éveken át koordinálta a rendezvény programjait? Olvassátok most az ő beszámolóját!
“…láttam magamat a Prespa tavat körülölelő, hűs árnyékot adó fenyvesek között festeni”
Az ECHO II egy európai kulturális projekt, amelynek célja a festészet, a szobrászat, a grafikai tervezés, a divattervezés és az iparművészet területén dolgozó művészek meghívása új alkotások létrehozására, melyeket Görögország, Bulgária, Észak-Macedónia és Magyarország kiválasztott helyi hagyományai ihlettek. Észak-Macedóniában Marosi Panni vett részt magyar részről a rezidencián, és beszámolt nekünk ottani tapasztalatairól, amelyet itt olvashattok:
“Az előadás nem akar semmilyen véleményt lenyomni a torkunkon, csupán kérdéseket vet fel”
Makra Viktória 2013-ban végzett a Színház-és Filmművészeti Egyetem színművész-bábszínész specializáció szakán, azóta független színházi alkotóként dolgozik – többek között a PP csapatával is – olyan produkciókban, mint a Banquet for Bees // Méhek című interaktív-ismeretterjesztő előadásunk.
Népzeneoktatás a jövő generációinak
Folk_ME programunk fő célja, hogy az európai kulturális örökség megőrzését az oktatáson keresztül kreatívan csatornázza be a magyar és a nemzetközi közoktatásba.
Festival de les Arts Comunitàries de Catalunya
Új gyakornokunk, Seress Anna Barcelonában járt, erről számol be most összefoglalójában:
“PP: Több kéne belőled”
Bayer Árpád történész, múzeumi játéktervező, az elmúlt években több projekten is dolgozott már velünk, ezen élményeiről írt nekünk egy összefoglalót.
Egy előadás a mának
Milyen lehet csak online játszani a közönségnek? És hogyan lesznek a nézők ennek ellenére a darab aktív résztvevői? Ebbe enged bepillantást a bécsi WUK magazinnak adott interjúban Gryllus Samu és Brina Stinehelfer a Túszopera (Die Geiseloper) kulisszatitkai kapcsán.