A RE-IMAGINE program harmadik rezidencia állomásán, Szkopjéban vagyunk, ahol a „Make Performing Arts Green” mottó jegyében a művészet és fenntarthatóság találkozása került középpontba. Két résztvevő, Tóth Laura és Bergendi Barnabás osztja meg velünk, milyen lépésekkel dolgoznak azon, hogy a kulturális élet ökológiai lábnyoma csökkenjen. Mesélnek a programban szerzett élményeikről, a mindennapokban megvalósított zöld gyakorlatokról, és arról is, hogyan inspirálhatunk ezzel új szemléletet a közönségben és a fiatal művészek körében.
blog
Borsod felfedezése: TeatRom Fesztivál
A Sparse PLUS – Supporting & Promoting Arts in Rural Settlements of Europe szakmai csapata idén nyáron szervezői körútra indult a borsodi régióba, ahol az idén október közepén megrendezésre kerülő TeatRom Fesztivál színhelyeit (Alsóvadász, Sajókaza és Borsodbóta településeket) járták be. Ezek a látogatások elengedhetetlen feltételei annak, hogy minden készen álljon majd egy zökkenőmentes rendezvény létrejöttéhez.
Zenélő Falak – Milyen élmény egy közösség számára választani?
Májusban elérkeztünk a DemArt kiválasztási folyamatának utolsó szakaszához. Három kiválasztott művészünk a Bethlen Téri Színházban mutatta be nekünk és a helyi közösség néhány tagjának az ötleteit. Csodálatos volt látni a művek mögött rejlő munkát és fantáziát. Őszintén szólva tudtuk, hogy nem lehet kiválasztani a „legjobbat” ilyen sokféle szakterület közül, így visszatértünk fő célkitűzésünkhöz: mennyire kapcsolódik az alkotás a 7. kerület helyi közösségéhez?
A klímakatasztrófa elkerülhetetlen?
Új blogbejegyzéssel jelentkezünk kommunikációs menedzserünk, Baross Vanda tollából.
Vanda cikke betekintést nyújt a magyarországi környezettudatossággal kapcsolatos tapasztalataiba, és abba, hogy CLIMATE CHANGER – interaktív színházi játékunk hogyan bővíti a fenntarthatósággal kapcsolatos ismereteket. További részletekért olvasd el teljes blogbejegyzésünket:
„…úgy tűnik, a sors nem olyan, hogy enged. Nem az a dolga”
Június 19-28. között – idén először – saját helyszínnel jelentünk meg a Művészetek Völgyén. A The Big Green projektünk első évének zárásaként megvalósuló SzimBio Udvarral kapcsolatos élményeiről a PP Green pillér vezetője, Dézsi Fruzsina írt nekünk egy személyes beszámolót:
„legyen egy sétáló előadás a parkon belül, ami mindenki számára hozzáférhető egy okostelefon és némi mobilnet segítségével”
Pallag Sára, Az ember tragédiája című projektünk menedzsere mesélt nekünk arról, hogyan milyen élmények kötik Madách drámájához, és hogyan készült hónapokon át az április 29-én bemutatásra kerülő produkció:
What’SAP – local work Hernádszentandráson
A tavalyi Summer Academy után a trainee-k elkezdték a több hónapig tartó local work-öt – a magyar csapat a hernádszentandrási IndaHouse Hungary-vel. De hogyan is zajlik a közös munka? Erről kérdeztük a trainee-ket, Helénát, Vikit, Szilvit, Zsófit és Zalánt:
Gyárvárosi alkímiák
Október 15-én ‘Gyárvárosi alkímiák’ címmel nyílt kiállítás Győrben, a Torula Művésztérben. A tárlat anyagát annak a négy művésznek az alkotásai adják, akik az ECHO II projekt magyarországi rezidenciáján vettek részt.
„…leírhatatlan, amikor egy szombati napon sétálsz át a budai oldalról a pestire”
Idei Szabihíd-OFF / Our Space fesztiválunk a korábban oly népszerű Szabihíd projekt hiányát igyekszik feledtetni velünk. A név és a helyszín igen, de a cél nem változott: kulturális és közösségi programokon keresztül újra felfedezni a várost és élhető közterületeket biztosítani Budapest polgárainak és a fővárosba látogatóknak. Bár az eredeti projekt korábbi formájában nem valósulhat meg, de mindig örömmel gondolunk vissza a Szabihíd eseményeire! És ki más tudná ezeket jobban felidézni nekünk, mint Balogh Zsuzsi, aki éveken át koordinálta a rendezvény programjait? Olvassátok most az ő beszámolóját!
„…láttam magamat a Prespa tavat körülölelő, hűs árnyékot adó fenyvesek között festeni”
Az ECHO II egy európai kulturális projekt, amelynek célja a festészet, a szobrászat, a grafikai tervezés, a divattervezés és az iparművészet területén dolgozó művészek meghívása új alkotások létrehozására, melyeket Görögország, Bulgária, Észak-Macedónia és Magyarország kiválasztott helyi hagyományai ihlettek. Észak-Macedóniában Marosi Panni vett részt magyar részről a rezidencián, és beszámolt nekünk ottani tapasztalatairól, amelyet itt olvashattok: