A Közösségi Megbízású Művészeti Alkotások Nemzetközi Intézete (International Institute of Community Commissioned Art – IICCA) három projekt partner, a Bethlen Téri Színház (HU), az Art Transparent (PL) és a New Theater Institute of Latvia (LV) által közösen – a DemArt projekt céljainak elérése érdekében – alapított Intézet, amely új tagokat keres Művészeti Kurátor pozícióba.
PPSocial
Jelentkezés – Academy for Actors of Civil Change focusing on Artivism 2023
JELENTKEZÉSI HATÁRIDŐ: 2023. május 1.
Szociális vagy oktatási területen dolgozol?
Hátrányos helyzetű közösségekkel foglalkozol?
Szeretnél új technikákat tanulni nemzetközi szakértőktől, hogy fejleszd különböző készségeidet?
A mi terünk / Our Space – harmadszor is!
Ismét birtokba vesszük a Rákóczi tér – Bacsó Béla utca környékét, hogy megmutassuk, hogyan tudjuk közösségi összefogással élhetővé – és szerethetővé – tenni városi tereinket!
FELHÍVÁS ERASMUS+ PROGRAMBAN VALÓ RÉSZVÉTELRE
Szociális vagy oktatási/nevelési területen dolgozol? Foglalkozol hátrányos helyzetű közösségekkel? Szeretnéd fejleszteni képességeidet új technikák
elsajátításával, melyeket nemzetközi szakértőktől tanulhatsz meg? Jól beszélsz angolul?
What’SAP – local work Hernádszentandráson
A tavalyi Summer Academy után a trainee-k elkezdték a több hónapig tartó local work-öt – a magyar csapat a hernádszentandrási IndaHouse Hungary-vel. De hogyan is zajlik a közös munka? Erről kérdeztük a trainee-ket, Helénát, Vikit, Szilvit, Zsófit és Zalánt:
Social Art Practices konferencia 2021
Napjainkban a kulturális szektor és a művészetek egyre aktívabb szerepvállalásra törekednek a társadalmi kirekesztés, a nemek közötti egyenlőtlenség és a klímaválság elleni küzdelemben. A Szociális Művészeti Gyakorlatok (Social Art Practices) és a Társadalmilag Elkötelezett Művészetek (Socially Engaged Arts) éppen azon módszerek gyűjtőfogalmai, amelyek ezt a szerepvállalást erősítik: hogyan lehet a művészetekben rejlő lehetőségeket és erőt arra használni, hogy megváltoztassuk a jelent, amelyben élünk és társadalmi és környezeti szempontból is formáljuk jövőnket.
Academy – Academy for Actors of Civil Change beszámoló
Az Academy for Actors of Civil Change egy 14 napos nemzetközi képzés, amelynek célja a szociális területen dolgozó szakemberek készségeinek fejlesztése, nem formális, művészeti módszerekkel való megismertetése. Augusztus végi nyári akadémiánkról Laczkó Dóri írt beszámolót:
Miért érdekes a CCG Youth Week-je? Korábbi résztvevőkkel beszélgettünk…
A Careers in the Common Good harmadik éves nyári programjára készül. De hogy milyen is egy ilyen esemény, arról talán azok tudnak a leghitelesebben beszámolni, akik már élőben, a helyszínen is megtapasztalták ezt… ezért megkérdeztük a korábbi CCG-programok néhány résztvevőjét az élményeikről. A résztvevők különböző kelet-európai és távolabbi országokból érkeztek. Több út vezetett hozzánk: hírlevelek, Facebook-csoportos bejegyzések és kifejezetten egy projekt kick-off programra keresés a Google-on. Nem számít a mód, örültünk, hogy megismerhettük őket, és öregdiákként azóta is tarjuk velük a kapcsolatot.
PPI0 Talks – Social… and more – podcast
Második, a szociális művészetek témáját körüljáró születésnapi beszélgetésünk podcast-verziója is elkészült!
A beszélgetést itt hallgathatjátok meg teljes hosszában:
Vendégeink Móga Piroska, Csaba Viktória és Simon Balázs voltak, a beszélgetést Hajdú Fanny vezette.
A beszélgetés élőben április 23-án 18 órától hangzott el élőben.
Az intro szerzője Salgó Viktória.
A beszélgetésről készült beszámoló itt olvasható el.
„Rájöttünk arra, hogy mennyire fontos lenne ezt küldetés-szerűen csinálni”
10 éves szülinapunk négy beszélgetése közül a másodikkal a szociálisan elkötelezett művészetek témáját jártuk körül.