Escape Fake 2.0
A projekt fő célja innovatív digitális eszközök kifejlesztése a fiatalok médiaműveltségre való neveléséhez.
A Pro Progressione kiemelt célja, hogy segítse a hazai előadóművészeti szakma fejlődését, kompetenciájának növelését. A kultúra különböző területein – a színháztól a kulturális örökség interpretációig – végzett munkánk mellett ezért tartjuk fontosnak a szakmai működés kereteinek erősítését, bővítését, a nemzetközi kapcsolatok folyamatos épülését. PP Plus pillérünk azért született meg, hogy ezeket a törekvéseinket, programjainkat összekösse. A pillér keretein belül elsősorban az elméleti tudást és a gyakorlati tapasztalatokat ötvöző módszerek, módszertanok kialakítására és fejlesztésére, másodsorban majd száz fős szakmai közösségünk tudásbővítésére helyezzük a hangsúlyt. A kulturális szervezetek pénzügyi forrásainak bővítése, a fenntartható kulturális kommunikáció, a kulturális menedzserek képzése és tudásbővítése egyaránt foglalkoztat minket, csak úgy, mint az, hogyan lehet a művészetmenedzsmentet támogató professzionális projektmenedzsment rendszereket fejleszteni, vagy az, hogyan tudunk olyan, működőképes kulturális közeget létrehozni, amely az ezen a területen dolgozó szakemberek munkavégzésének körülményeit is javítja és hosszú távon is fenntarthatóvá teszi.
A projekt fő célja innovatív digitális eszközök kifejlesztése a fiatalok médiaműveltségre való neveléséhez.
A társadalmi változások és a COVID-19 világjárvány következtében megváltozott munkakörülmények miatt felnőttoktatási szektorban dolgozóknak új kihívásokkal kell szembe nézniük, és meg kell tanulniuk hogyan tudják a módszereiket a felnőtt tanulók új igényeihez igazítani. A határokon átívelő együttműködések különösen alkalmasak az oktatási szolgáltatások innoválásához, és ha különböző szektorokat vonunk be ebbe az együttműködésbe, akkor általában igazi változást hozó innováció jön létre. Éppen ezért a Creative Change projekt a felnőttoktatási szektor és a kulturális szektor több országot összefogó együttműködése, amely során igazi innovációt szeretnénk a felnőttoktatásba hozni.
A szervezet fő célja a közép-kelet-európai fiatalok ösztönzése arra, hogy szenvedélyüket, érdeklődésüket a saját közösségük fejlesztésére használják. Ezért egy 10 napos intenzív programot hoztunk létre, 18 éven feletti fiatalok számára. A program keretében fiatal szakemberek a köz-, magán- és nonprofit szférából, interaktív módon dolgoznak fel témákat a szakterületükről (pl. fenntarthatóság, emberi jogok) és osztják meg karrierútjuk történetét. Emellett segítünk a résztvevőknek egy ún. közösségi projekt elindításában, amellyel tehetnek közösségükért.