A Pro Progressione évek óta népszerű, a szociális, művészeti és nevelési területeket összekapcsoló projektje, az Academy for Actors of Civil Change egy online konferenciával egészült ki 2020. október 2-án.
PPSocial
Academy for Actors of Social Change – 2019
2019-ben az Academy for Actors of Social Change célja volt a szociális területen működő szakemberek, pedagógusok, művészek és szociális munkások eszköztárának bővítése a hátrányos helyzetű fiatalokkal végzett munkában. A kéthetes oktatási program keretein belül 40 fiatal szakember dolgozott együtt 8 különböző ország szervezeteinek képviseletében. A résztvevőknek a projekt során lehetőségük nyílt arra, hogy a hátrányos helyzetű fiatalokkal folytatott munkájukhoz új, művészeti technikákkal bővítsék szakmai eszköztárukat: többek között különféle színházi technikákkal, például az elnyomottak színháza vagy a színházi nevelés területéről.
Academy for Actors of Social Change – 2018
Az Academy for Actors of Social Change célja 2018-ban a szociális területen működő szakemberek, pedagógusok, művészek és szociális munkások eszköztárának bővítése volt a hátrányos helyzetű fiatalokkal végzett munkában. Az oktatási program a pedagógia eszközeit különféle előadóművészetek módszereivel ötvözte, így adva egy újfajta, innovatív réteget a szociális munka eszköztárához.
Summer Academy – 2017
Az EXCEPT projekt folytatásaként indult Nyári Akadémia a hátrányos helyzetű, kevésbé központi területeken élő gyermekek oktatását tűzte ki céljául. Alapvető kiindulási pontja, hogy a színpad és az előadóművészetek kivételesen hatékony eszköznek bizonyulnak a közösségépítésben – csapatunk a művészetek és a kultúra révén kísérelt meg új utakat találni a hátrányos helyzetű fiatalokkal való együttműködésre.
Tanulmányút Kolozsváron – PERFARE
A Perfare projekt negyedik tanulmányútja Kolozsváron egy szemléletformáló élmény volt számunkra. Az út során felbecsülhetetlen tapasztalatokkal és feledhetetlen élményekkel gazdagodtunk, valamint a Romániában töltött idő visszaigazolta a projekt célkitűzéseinek, az előadóművészetnek fontosságát a szociális jóléthez való hozzáférésben.
Január 30-án a Werk Akadémián ismerkedhetsz a CREATIVE AGORA platformjával
A CREATIVE AGORA projekt európai szinten támogatja a nonformális, részvételi művészeti felnőttképzést Európa hátrányos helyzetű és sokszínű közösségei számára. A CREATIVE AGORA célja a tanulás és a gyakorlat megtervezése és átadása a közösségi oktatás, a művészetek és a technológia területe között.
Művészeti pályázat az IICCA-nál – DemArt
A DemArt projekt keretében az IICCA olyan egyéni művészeket / művész csoportokat / kollektívát keres, aki/ akik egy művészeti projekt megvalósításával szeretnének hozzájárulni Budapest 7. kerületének közösségéhez. Pályázatokat minden művészeti ágból várunk (vizuális-vagy előadóművészetek, akció-alapú, összművészeti produkciók, képzőművészeti alkotások stb.), de fontos, hogy a helyi közösséghez kapcsolódjon és hosszú távú hatást fejtsen ki.
InThisTogether előadás – DemArt
Az „InThisTogether” egy részvételi cirkuszi show kísérleti munkabemutatója, amely több ponton a közönségre támaszkodik, hogy egyáltalán megtörténhessen. Az alapvető szándék az, hogy a művészek belső élményeit szélesebb közönségre is kiterjesszük, elég közel bevonjuk őket ahhoz, hogy megtapasztalhassák azt a bizalmat, a fókuszt és az örömöt, amely ezekben a diszciplínákban oly jellemző. Ez magában foglalja a kockázat egy részének ellenőrzött környezetben történő megosztását, és ez a fő része annak a kutatásnak, amelyben tovább kívánunk merülni.
FELHÍVÁS MŰVÉSZETI KURÁTOROKNAK – IICCA
A Közösségi Megbízású Művészeti Alkotások Nemzetközi Intézete (International Institute of Community Commissioned Art – IICCA) három projekt partner, a Bethlen Téri Színház (HU), az Art Transparent (PL) és a New Theater Institute of Latvia (LV) által közösen – a DemArt projekt céljainak elérése érdekében – alapított Intézet, amely új tagokat keres Művészeti Kurátor pozícióba.
Jelentkezés – Academy for Actors of Civil Change focusing on Artivism 2023
JELENTKEZÉSI HATÁRIDŐ: 2023. május 1.
Szociális vagy oktatási területen dolgozol?
Hátrányos helyzetű közösségekkel foglalkozol?
Szeretnél új technikákat tanulni nemzetközi szakértőktől, hogy fejleszd különböző készségeidet?