Lakescape Header

Crafting sustainable futures by the lake – A Lakescape nyílt felhívása kézműveseknek és formatervezőknek

A Lakescape egy kreatív platform, amely a víz, a design és az emberek közötti kapcsolatot vizsgálja. Célja, hogy összekösse az európai nagy tavak – a Vänern, az Ohridi-tó és a Balaton – környékén élő kézműveseket és formatervezőket, hogy együtt gondolkodjunk arról, hogyan élhetünk fenntartható módon a vízpartokon.

Tidal Arts Open Call

Make Waves with TIDAL ArtS – Nyílt felhívás művészeknek a vizeink helyreállításáért

Művész, kreatív szakember vagy kollektíva tagja vagy, akit szenvedélyesen foglalkoztat a környezetvédelem, a közösségi szerepvállalás és a művészet társadalomra gyakorolt hatása? A TIDAL ArtS „Lighthouse” nyílt felhívása mostantól nyitva áll előtted, és egyedülálló lehetőséget kínál arra, hogy művészi víziódat jótékony erővé alakítsd.
Az Európai Unió támogatásával ez a nyílt felhívás olyan innovatív, környezettudatos alkotókat szólít meg Európa-szerte, akik részt kívánnak venni egy úttörő kezdeményezésben, melynek célja, hogy 2030-ig helyreállítsuk óceánjainkat és belvizeinket.

480965713 1099070988925602 7800721641093111650 N

Rethink, Repair, Reuse!- Fenntartható döntések, élhetőbb közösségek Vol.2.

Mindennapi fogyasztói döntéseink hatással vannak a környezetünkre és a közösségeinkre. Rethink, Repair, Reuse! – Fenntartható döntések, élhetőbb közösségek sorozatunk célja éppen ezért a szemléletformálás: tudást és eszközöket biztosítva szeretnénk növelni a körforgásos gazdaság iránti elköteleződést és segíteni a helyi közösségeket a fenntarthatóbb választások meghozatalában, hiszen a termékek élettartamának meghosszabbítása, javítása vagy éppen újrahasznosítása kulcsfontosságú a zöldebb, fenntartható jövő érdekében.

Eng #3 Green E.th.i.cs Newsletter (partners)

A Green E.Th.I.Cs Projekt hosszú útja

A Green E.Th.I.Cs projekt partnerei közel három évvel ezelőtt kezdték meg a közös munkát. Ez idő alatt mindannyian számtalan órát szenteltünk arra, hogy elképzeljünk és meg is valósítsunk előadásokat és játékokat. Emellett azon dolgoztunk, hogy terjesszük a projekt üzenetét: a klímaváltozás elleni küzdelem sürgető szükségességét.
A Green E.Th.I.Cs projekt összes előadó-művészeti partnere egy-egy színházi előadást készít: a klímaváltozásra való figyelemfelhívás céljával, különböző csoportok körében a színház és társasjáték eszközeivel. Az Európai Unió által finanszírozott projektben tizenkét európai ország tizennyolc művészeti csoportja vesz részt.
A következő hónapokban ezek a művészeti csoportok bemutatják kész előadásaikat és tásasjátékaikat gyerekeknek és felnőtteknek egyaránt, beltéri és/vagy szabadtéri helyszíneken, Európa különböző országaiban. Az alábbi cikkben megosztunk néhány tapasztalatot ezek közül.

Ftg0005

Holddalanap koncert // A Performing Landscapes: Connection and Engagement projekt kapcsolódó programja

A HolddalaNap Zenekar saját dalokat öltöztet közös zenei tudásukból szőtt ruhába. A hazai népzene az otthona mindőjüknek, a Zenekar tagjai e forrás vizein nevelkedtek. Aztán ki-ki a maga élete, útja szerint: a régi-zenei, a balkáni, perzsa, latin-amerikai, s talán a csapatból a legtöbbünk a flamenco hangszerekkel/hangképzéssel, dallamvilággal kötött mélyebb ismeretséget. A hangok ezer íze mögött ott lüktet a sokféle világ…

461381317 970929848406384 1399082622753068933 N

LIFE Bauhausing Europe – ötletpályázat eredményhirdetés

A mai nap ünnep volt a Bethlen téri Színház számára, hiszen kihirdettük LIFE Bauhausing Europe projektünk erzsébetvárosi Ideas Contestjének eredményét. A verseny különlegessége volt, hogy a fiatal magyar építészek mellett egy spanyol építész csapat is pályázatot nyújtott be, és ötletükkel a harmadik helyet is megszerezték maguknak.

Cc Blogpost Borítókép

A klímakatasztrófa elkerülhetetlen?

Új blogbejegyzéssel jelentkezünk kommunikációs menedzserünk, Baross Vanda tollából.
Vanda cikke betekintést nyújt a magyarországi környezettudatossággal kapcsolatos tapasztalataiba, és abba, hogy CLIMATE CHANGER – interaktív színházi játékunk hogyan bővíti a fenntarthatósággal kapcsolatos ismereteket. További részletekért olvasd el teljes blogbejegyzésünket: