Egy fényképalbum egy időgép: minden fénykép egy történet, minden történet egy ablak egy másik helyre – önmagunkhoz a múltból, szeretteinkhez, a helyekre, ahol éltünk. Egy albumot lapozgatni azt jelenti, hogy elmerülünk a tudatalattinkban, a múltbeli életünkben és pillanatainkban.
PPArts
Művészeti csapat – Poets of Today, Voices of Tomorrow
A POT-VOT 5 partnerszervezet együttműködésével megvalósuló projektünk, amelynek célja minden partnerországban közelebb hozni a költészetet és a kortárs költőket a fiatalokhoz, tanárokhoz és helyi közösségekhez. Most a projekt művészeti csapatát mutatjuk be Nektek.
Kiválasztott költőink – Poets of Today, Voices of Tomorrow
A POT-VOT 5 projektpartner együttműködési projektje, amely minden partnerországban közelebb hozza a költészetet és a kortárs költőket a fiatalokhoz, tanárokhoz és helyi közösségekhez. Most kiválasztott magyar költőinket mutatjuk be Nektek.
Poets of Today, Voices of Tomorrow – Open House
A POT-VOT projekt célja, hogy minden partnerországban (Finnország, Lengyelország, Szerbia, Szlovénia, Magyarország) közelebb hozza a költészetet és a kortárs költőket a fiatalokhoz, tanárokhoz és helyi közösségekhez.
Panodyssey a Margó fesztiválon
Alig egy óra múlva a Panodyssey projekttel találkozhattok a Margó Irodalmi Fesztivál és Könyvvásáron!
A mi terünk / Our Space – harmadszor is!
Ismét birtokba vesszük a Rákóczi tér – Bacsó Béla utca környékét, hogy megmutassuk, hogyan tudjuk közösségi összefogással élhetővé – és szerethetővé – tenni városi tereinket!
Táncosok jelentkezését várjuk az Anti-Bullying Movement Series workshopjára!
Az Anti-Bullying Movement Series egy, az Erasmus+ keretében megvalósuló projekt, melynek célja, a művészet és a kultúra eszközével való fellépés az alulreprezentált társadalmi csoportok körében történő zaklatás ellen.
Banquet for Bees – Részvételi lecture performansz egy résztvevő szemszögéből
Nemrégiben az Európa Pont közönségének vittük el Banquet for Bees / Méhek című produkciónkat – az előadáson ott volt új kolléganőnk, Korsós Noémi is, aki leírta nekünk élményeit:
A Budapesti Tavaszi Fesztiválon mutatkozik be Az ember tragédiája című előadás
A Budapesti Tavaszi Fesztivál keretein belül különleges eseményre invitálja a kortárstánc iránt érdeklődőket a Pro Progressione. Az április 29-én 16 órakor bemutatkozó, kísérletező, virtuális, sétáló előadáson okostelefonunk segítségével ismerkedhetünk meg Madách Imre jól ismert művének, Az ember tragédiájának szabad asszociációs kortárstánc feldolgozásával a Városmajori parkban.
Az ember tragédiája – így készültünk a projektre
Április 29-én végre eljön a pillanat, amikor bemutatjuk Madách Imre 13 koreográfus és táncos közreműködésével és Grecsó Zoltán művészeti vezetésével újragondolt drámáját, amelynek megvalósításához nem csak a kortárstánc nyelvét, de a legújabb digitális technikát is segítségül hívtuk.
Mivel nem csak az elkészült produkciót, de a mögötte álló sok-sok hónapnyi alkotói munkát is rendkívül izgalmasnak találtuk, ezért néhány kulisszatitkot megosztunk veletek az alábbi beszélgetésben, melynek résztvevői Kovács Emese, Zoletnik Sophie, Cserepes Gyula és Grecsó Zoltán.
A beszélgetést vezeti: Pallag Sára, a projekt menedzsere
A projektről készült egy blogbejegyzés is, ahol Sára mesélt élményeiről. Itt olvashatjátok:
A projekt weboldala: https://www.azembertragediaja360.hu/