Wrocław egyik legérdekesebb eseménye, a SURVIVAL fesztivál immár 20. alkalommal került megrendezésre – az esemény ezúttal az egykori Bethánia kórház épületeinek belső tereit töltötte meg a művészettel. A fesztivál egyik, a szociálisan elkötelezett művészetek helyzetéről szóló kerekasztal-beszélgetésen Magyarországot Simon Balázs, az Utcaszínházi Alkotóközösség alapítója és igazgatója képviselte, aki a fesztivállal kapcsolatos élményeit írta meg nekünk ebben a blogbejegyzésben:
szociálisan elkötelezett művészet
2078 km – közösségi előadás az InDaHouse javára
Kikinda, Prága, Hernádszentandrás és Párizs Budapesttől mért távolsága összesen 2078 km. Ez az a távolság, amit a résztvevőink megtesznek azért, hogy közösen alkothassanak.
FELHÍVÁS ERASMUS+ PROGRAMBAN VALÓ RÉSZVÉTELRE
Szociális vagy oktatási/nevelési területen dolgozol? Foglalkozol hátrányos helyzetű közösségekkel? Szeretnéd fejleszteni képességeidet új technikák
elsajátításával, melyeket nemzetközi szakértőktől tanulhatsz meg? Jól beszélsz angolul?
What’SAP – local work Hernádszentandráson
A tavalyi Summer Academy után a trainee-k elkezdték a több hónapig tartó local work-öt – a magyar csapat a hernádszentandrási IndaHouse Hungary-vel. De hogyan is zajlik a közös munka? Erről kérdeztük a trainee-ket, Helénát, Vikit, Szilvit, Zsófit és Zalánt:
Social Art Practices konferencia 2021
Napjainkban a kulturális szektor és a művészetek egyre aktívabb szerepvállalásra törekednek a társadalmi kirekesztés, a nemek közötti egyenlőtlenség és a klímaválság elleni küzdelemben. A Szociális Művészeti Gyakorlatok (Social Art Practices) és a Társadalmilag Elkötelezett Művészetek (Socially Engaged Arts) éppen azon módszerek gyűjtőfogalmai, amelyek ezt a szerepvállalást erősítik: hogyan lehet a művészetekben rejlő lehetőségeket és erőt arra használni, hogy megváltoztassuk a jelent, amelyben élünk és társadalmi és környezeti szempontból is formáljuk jövőnket.
Academy – Academy for Actors of Civil Change beszámoló
Az Academy for Actors of Civil Change egy 14 napos nemzetközi képzés, amelynek célja a szociális területen dolgozó szakemberek készségeinek fejlesztése, nem formális, művészeti módszerekkel való megismertetése. Augusztus végi nyári akadémiánkról Laczkó Dóri írt beszámolót:
„Kicsit még szürreális is azokkal az emberekkel találkozni, akikkel egy éve online dolgozom együtt”
Több, mint egy évnyi online közös munka után nyár elején végre személyesen is találkozhattak Academy+ projektünk résztvevői. Milyen volt a négynapos élő workshop? Hogyan is áll a projekt most? Milyen nehézségeket hozott az online munka a projekt életében? Milyen lépések következnek? Ezekről mesélt most nekünk Gordos Kati, a projekt menedzsere:
Festival de les Arts Comunitàries de Catalunya
Új gyakornokunk, Seress Anna Barcelonában járt, erről számol be most összefoglalójában:
PPI0 Talks – Social… and more – podcast
Második, a szociális művészetek témáját körüljáró születésnapi beszélgetésünk podcast-verziója is elkészült!
A beszélgetést itt hallgathatjátok meg teljes hosszában:
Vendégeink Móga Piroska, Csaba Viktória és Simon Balázs voltak, a beszélgetést Hajdú Fanny vezette.
A beszélgetés élőben április 23-án 18 órától hangzott el élőben.
Az intro szerzője Salgó Viktória.
A beszélgetésről készült beszámoló itt olvasható el.
„Rájöttünk arra, hogy mennyire fontos lenne ezt küldetés-szerűen csinálni”
10 éves szülinapunk négy beszélgetése közül a másodikkal a szociálisan elkötelezett művészetek témáját jártuk körül.