A Muse.ar projekt kilenc művészt/kreatív alkotót keres, akik egy új múzeumi narratívákra fókuszáló digitális eszköz létrehozásában közreműködnének.
PPCult
Mit csinál egy kulturális menedzser? – 10. rész
Évadunk utolsó epizódjához érkeztünk, és a szerintünk legizgalmasabb kérdést a végére hagytuk. Bizonyára sokan közületek szeretitek a filmeket, és valószínűleg néha az is előfordul, hogy egyik-másik filmjelenethez hasonlítjátok napjaitokat. De melyik filmet említenétek, ha a munkátokat kellene bemutatni? Ezzel a kérdéssel szembesítettük a héten a Pro Progressione teljes csapatát, így Sára, Gergő, Kati, Viki és Barna mellett, ezúttal Meső, a PP pénzügyi asszisztense, és Timi, a csapat kommunikációs menedzsere is válaszolt.
Mit csinál egy kulturális menedzser? – 9. rész
A kulturális menedzserek munkájának jelentős részét az teszi ki, hogy a projektpartnerekkel egyeztetnek – jelenleg leginkább online meetingeken. Ha pedig naponta akár két-három megbeszélést is végig kell ülnünk, joggal érezhetjük azt, hogy ezek egy idő után mintha egyformák lennének: szinte ugyanaz a forgatókönyv, mindig van, aki elkésik, mindig van, aki elfelejti felhangosítani vagy éppen lenémítani magát, szinte kiszámítható rendszerességgel fagy le a rendszer, és bizony olykor még az elhangzó mondatok is ismétlődnek. De melyek ezek a már-már klasszikusnak számító mondatok? Erre keressük a választ sorozatunk utolsó előtti részében a PP kulturális menedzsereivel: Sárával, Gergővel, Katival, Vikivel és Barnával.
Mit csinál egy kulturális menedzser? – 8. rész
Ha azon szerencsés kevesek közé tartozunk, akik nagyon szeretik a munkájukat, és nem csak muszájból végezzük a feladatainkat, akkor is biztosan előfordul, hogy eltűnődünk azon, milyen lenne, hogy ha csak egy napra is, de cserélhetnénk valakivel? De ki lenne az, akinek a székébe 24 órára beülnénk?
Mit csinál egy kulturális menedzser? – 7. rész
A kulturális menedzserek élete nem csak izgalmas és változatos projektekkel van tele: éppen abból adódóan, hogy nincs két egyforma projekt, és ebből eredően nincs jól bevált recept vagy tökéletes megoldás a váratlan helyzetekre, a bizonytalanság és a kihívások is folyamatosan jelen vannak mindennapjaikban.
Mit csinál egy kulturális menedzser? – 6. rész
Kulturális menedzsereink sokféle projekten dolgoznak, de éppen azért, mert ennyire sok tapasztalatot szereznek, előbb-utóbb felmerül bennük a kérdés: mi marad ki a projektek sorából, ami izgalmas kihívás lenne vagy érdekes témát járna körül?
Mit csinál egy kulturális menedzser? – 5. rész
Talán már az előző kérdésekből is egyértelműen kiderült, de ha még nem jöttetek rá, eláruljuk, hogy egy kulturális menedzser élete soha nem unalmas – sokféle partnerrel, változatos és izgalmas projekteken dolgozik, éppen ezért minden munkanap egyedi a maga módján. De akkor mi tesz mégis emlékezetessé egy napot a kulturális menedzserek életében? Erre a kérdésre keressük a héten a választ a PP csapatával: Sárával (PP Arts), Gergővel (PP Cult), Katival (PP Social), Vikivel (PP Sound) és Barnával, a PP vezetőjével.
Mit csinál egy kulturális menedzser? – 4. rész
Ezen a héten tovább bővül a Mit csinál egy kulturális menedzser? kisokosunk. Akik rendszeresen olvassák a témához kapcsolódó bejegyzéseinket, már bizonyára unják a magyarázatot, de az újak kedvéért még egyszer elmondjuk: minden héten egy-egy új kérdést kapnak kulturális menedzsereink, a válaszaikból pedig megismerhetitek őket, munkájukat, mindennapjaikat.
Mit csinál egy kulturális menedzser? – 3. rész
Ezen a héten újabb titokra derül fény Mit csinál egy kulturális menedzser? című sorozatunk következő részében. Ha olvastátok eddigi – a témához kapcsolódó – bejegyzéseinket, tudjátok, hogy minden héten előveszünk egy-egy új kérdést, amelyet kulturális menedzsereink megválaszolnak, így ismerhetitek meg hétről hétre egyre jobban mindennapjaikat (ha lemaradtatok az eddigiekről, de kíváncsiak vagytok, akkor egyszerűen lapozzatok vissza, és olvassátok cikkeinket!).
Elkészült a Vucedol project logója!
Mindig izgalmas része a projektnek, amikor annak arculatán dolgozunk, amelynek első lépése a logó kitalálása – egy olyan szimbólumé, amely egyszerűen, de egyértelműen adja vissza a projekt teljes egészét.