A LEAP négy partnerszervezet együttműködésében valósul meg, és előremutató párbeszédre ösztönöz a gyarmatosítás örökségéről a mai Európában. Eseménysorozatain keresztül elsősorban a fiatalokat és az afrikai származású embereket vonja be annak érdekében, hogy feloldja a múlt káros narratíváit, és újragondolja azokat egy igazságosabb jövő érdekében.
PPCult
CREAMARE – Fedezd fel, mit rejt a tenger mélye!
Képzeld el, hogy egy ősi hajóroncsnál merülsz le, ahol minden tárgy és részlet a valóságban is létezik – most először virtuálisan, játék formájában te is átélheted a víz alatti régészet izgalmait!
Művészeti rezidencia – ECHO Akadémia
Az Echo Akadémia művészeti rezidenciája idén szeptember 4. és 24. között zajlott, ami egy átfogó, Budapest 1860 és 1960 közötti ipari örökségének felfedezésére összpontosító nemzetközi program volt. A háromhetes program felhatalmazta kiválasztott tíz művészünket, hogy tudást szerezzenek Budapest ipartörténeti múltjáról, miközben szakértőink segítették az alkotói munkafolyamatokat, hogy a rezidencia után megvalósíthassák projektötleteiket.
Művészeti rezidencia Lepenski Virben – First Europe
A FIRST EUROPE célja az európai régészeti örökség népszerűsítése és megünneplése, fókuszban pedig a lenyűgöző szerbiai Lepenski Vir áll. A projekt művészeti koncepcióján egy három fős team, Czakó Máté, Pier Lorenzo Pisano és Ljubomir Nikolic dolgozik, akik nemrégiben két művészt (Alice Norma Lombardi, Patryk Matela) választottak ki a közös munkára. A művészeti csapat és a projekt partnerek július 10 és 22 között megkezdték a közös munkát, amelyről a rezidenciát menedzselő Marofka Mátyás számolt be nekünk.
MANIFEST – kiválasztott művészek // Sajtóközlemény
22 nemzetközi művész 12 műalkotása, amely a rabszolgák transzatlanti kereskedelmének európai örökségét dolgozza fel a MANIFEST Artistic Journey (Múvészeti Utazás) művészeti rezidencia keretében.
Lezárult a MANIFEST felhívásra való jelentkezés, hamarosan jönnek az eredmények!
Köszönjük minden művésznek, aki jelentkezett a MANIFEST művészeti felhívására!
Újragondolt látogatói élmény és történetmesélés a múzeumban címmel rendezzük meg a MUSEar projekt zárókonferenciáját
Konferenciánk fókuszában a múzeumokban zajló digitális fejlesztések és kommunikációs kihívások állnak, és az elmúlt évek jó példáit igyekszik bemutatni.
Vasfüggöny a kertem végében – projektbemutató a felsőcsatári Vasfüggöny Múzeumban
2019-ben indult útjára a Muse.ar nevű nemzetközi együttműködés, ami örökségi helyszíneket kapcsolt össze különböző országokból érkező művészekkel és technológiafejlesztőkkel. Három kísérleti projekt jött létre három európai örökségi helyszínen, köztük a felsőcsatári Vasfüggöny Múzeumban is.
A mi terünk / Our Space – harmadszor is!
Ismét birtokba vesszük a Rákóczi tér – Bacsó Béla utca környékét, hogy megmutassuk, hogyan tudjuk közösségi összefogással élhetővé – és szerethetővé – tenni városi tereinket!
A bronzkori falugyűléstől a digitális térképig. Hogyan válik közössé őskori örökségünk?
Projektkoordinátorunk, Tömöry Miklós beszámolója az elmúlt két évben lezajlott, a magyar-horvát bronzkori régészeti örökséget a kortárs művészet és szerepjátékok eszközeivel népszerűsítő Our Shared Heritage – Vucedol projectről, mely 2022 március 18-án a budapesti Európa Pontban is bemutatkozik.