A POT-VOT 5 partnerszervezet együttműködésével megvalósuló projektünk, amelynek célja minden partnerországban közelebb hozni a költészetet és a kortárs költőket a fiatalokhoz, tanárokhoz és helyi közösségekhez. Most a projekt művészeti csapatát mutatjuk be Nektek.
Simon Márton budapesti költő, műfordító, slammer. 2004 óta publikál verseket, három verseskötete jelent meg eddig: Dalok a magasföldszintről (L’Harmattan, Libri, 2010 és 2014), Polaroidok (Libri, 2013) és Rókák esküvője (Jelenkor, 2018). Debütáló kötete, a Songs for 3:45 AM 2021-ben jelent meg az Offending Adam Press gondozásában Sipos Tímea fordításában. A Pázmány Péter Tudományegyetemen esztétikát és kommunikációt tanult, majd a Károli Gáspár Egyetem japán szakán szerzett diplomát. Különböző irodalmi díjakban és ösztöndíjakban részesült: Móricz Zsigmond Ösztöndíj, Horváth Péter Irodalmi Ösztöndíj, Visegrádi Irodalmi Rezidencia Program ösztöndíj.
Szekeres Nikoletta irodalomkritikus, a Magyar Gyermekkönyvfórum (HUBBY) elnökségi tagja, a Mesebeszéd (Minerva, 2017) gyermek- és ifjúsági irodalmi kézikönyv szerzője és szerkesztője. 1978-ban Budapesten született, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Magyar Irodalom és Nyelvtudomány szakán végzett, a Budapesti Károli Gáspár Református Egyetem gyermek- és ifjúsági irodalom szakos oktatója. A HUBBY egyesület megalakulásakor azt akarta, hogy Magyarország visszakerüljön a nemzetközi vérkeringésbe, újra az IBBY tagja legyen, megkapja az Év Gyerekkönyve Díjat, emellett számos projekt iránt érdeklődött, amelyeknek mind ugyanaz volt a célja: hogyan lehet a kortárs magyar gyermek- és ifjúsági irodalmat a gyerekekhez és a szakemberekhez eljuttatni, hogyan lehet új kutatásokat inspirálni a témában, és hogyan kapcsolható össze a kanonikus és klasszikus irodalommal.
Horváth Kristóf Budapesten született, jelenleg is itt él és dolgozik. Színész Bob néven is ismert, színházi háttérből származik, ezért kerülné a drámát, de nem igazán tudja. A családja nem akarta, hogy hangszeren játsszon, ezért a beszéd szolgált eszközéül, hogy eljusson a zenészi lét téveszméjéhez. Horváth Kristóf több mint 15 éve dolgozik színház- és filmszínészként, és szerepelt a diákzsűri által a Legjobb magyar rövidfilmnek választott „1 hét”-ben (2004), valamint a Legjobb Magyarországi Rövidfilmnek válaszott a „Gyengébb napok”-ban (2008) és a berlini nemzetközi film fesztiválon bemutatott Sturmland produkciójában is részt vett (2014). Ezen felül, kétszeres Országos Poetry Slam Bajnokság győztese, alapítója a Knowledge is Power Group nevű országos tehetséggondozó programnak, és drámatanfolyamokat is vezet gyerekeknek. A haszontalanságtól tartva, megveti a „l’art pour l’art” eszményét, és folyamatosan küzd, hogy megfeleljen a „hasznos művész” képének.
Szabó Imola Julianna (született 1984, Budapest) „Typeandpixelstevedore”, író, grafikus, illusztrátor és multimédia művész. Táncelméletet tanult a Magyar Táncművészeti Egyetemen. Öt könyvet írt: Varratok (L’Harmattan, 2014), Kinőtt szív (L’Harmattan, 2015), Lakása van bennem. Jelenkor, 2019), Rókamók és Círmacs (Cerkabella, 2020), Holtak aranya, holdak ezüstje / Złoto zmarłych, srebro księżyców (Cser, 2020). Különféle irodalmi és művészeti díjakat és ösztöndíjakat nyert el: Móricz Zsigmond Irodalmi Ösztöndíj (2014), Szép Magyar Könyv Díj (2015, 2016), Aranyvackor-díj (2015), 50 Fiatal Tehetség Program (2015), Írók Boltja Irodalmi Ösztöndíj (2016), WFA/Lengyelország Ösztöndíj (2020), Tengerszem Könyvdíj (2020), Molnár István-díj (2016, 2018), Szabó Magda Kiállítási díj (2021), Erzsébetvárosi Irodalmi Ösztöndíj (2022).
Három gyermek édesanyja. Kilenc mentett állattal élnek együtt vidéken, Rókadombon.