3 Selected Imgame Artists

Az ImGame kiválasztott művészei

Mindhárom New Media Art (újmédia-művészet) jegyében alkotó magyar művész munkái az ImGame digitális immerzív kiállítóterében láthatóak, az online kiállítótér ‘ökoszisztéma” és “meditáció” tematikájú válogatásában.

Navratil Judit a Magyar Képzőművészeti Egyetemen és a San Franciscó-i California College of the Arts-ban szerzett MFA diplomát. Kiállított már Magyarországon, Kanadában, Franciaországban, Koreában és a Bay Area-ban. Munkásságát többek között a Cadogan Art Award, a Cité Internationale des Arts (Párizs) rezidenciája és a Kala Art Institute Szülői Díja is elismerte. Navratil szerint a Szívküldi Lakótelep magában foglalja egy kis kanadai szigetre való ideiglenes költözésének magvait, ahol a barátja varázslatos csónakházában szállt meg. Munkája az ökoszisztéma kategóriájába tartozik, mivel ez egy kibertér, ahová az embereket meghívja beköltözni – ezek tudatformáló összejövetelek, „hogy szembenézzünk szorongásainkkal, újragondoljuk fizikai és lelki állapotainkat” – tulajdonképpen ugyanez a tudat tisztasága, egyfajta ökológiai szemlélet egy nagyobb értelemben.
Navratil Judit

Katona Kati munkái középpontjában a generatív és 3D animáció, az interaktív installációs művészet és a vetítési térképezés áll. Kati legtöbb művét erősen inspirálják a természet elemei, biomorf struktúrák, minták és algoritmusok. Vizuális művészként olyan audiovizuális fesztiválokon lépett fel, mint a Live Cinema Festival és a Patchlab Festival. Műveit olyan fesztiválokon mutatták be, mint a Vivid Sydney, a Zsolnay Fényfesztivál, a White Night Melbourne, a Ghent Light Festival és a Free Fire Guinness-rekord Las Vegasban. Munkái a meditáció kategóriájába tartoznak, mivel újraértelmezik azt a szabályokon alapuló rendszert, amely a természetet jellemzi – és amely a nézőt arra készteti, hogy elgondolkodjon a predesztináció kérdésén.
Kati Katona

Jánky Máté Előd munkái szorosan kapcsolódnak a virtualitás élményeihez – elsősorban digitális médiumokkal és az interneten talált felvételekkel dolgozik, kétértelmű érzelmeket közvetít zsúfolt, de törékeny világokba, mind hangi, mind vizuális téren. Darabjai egy titkosított naplóból kitépett oldalaknak is felfoghatók – a vizualitás szempontjából a személyes szimbolizmus és mitológia fejlesztése érdekli, miközben különböző pszichológiai fogalmakat vizsgál. A To dream of Love (hound) a virtuális közösségek által a felhasználó számára kínált meditatív állapotokat mutatja be. A meditatív – akár önpusztító üzenetek – a nézőnek egy pillanatnyi meditációt és önreflexiót kínálnak arról, hogy az állandó online esztétika hogyan közvetíti valóságérzékelésünket.
Janky Blessure